(VIDEO) Koubová (Forum Jihlava) chce politický tlak Jihlavy na Kraj Vysočina ve vodárenských správních řízeních

Jihlavská zastupitelka Karolína Koubová v rozhovoru pro MFDNES naznačila možnost většího politického tlaku na Kraj Vysočina ve správních řízeních kolem provozování vodovodů a kanalizací.

. „Právě spor o vodárenství je největší problém města, ale Jihlavané o něm moc neví. Pokud se o něj budou zajímat, mohl by se vyvinout větší tlak na jeho vyřešení, i když je to teď v rukou soudu. A pohnout by s ním mohl Kraj Vysočina, jenže to by s ním muselo město Jihlava víc komunikovat, což se zatím děje nedostatečně,“ uvedla zastupitelka Koubová pro MFDNES. Rozhovor s Koubovou zveřejnilo uskupení Forum Jihlava.

Forum Jihlava je přímo napojeno na tajemníka jihlavské radnice Evžena Zámka, který je vlastníkem internetové domény forumjihlava.cz (více zde) . Tajemník města Zámek má při jednání radních města poradní hlas, v minulosti už pomohl uskupení Forum Jihlava například vydáním emailu s pokyny vedení města (více zde).

Ve vodárenských sporech se SVAKem Jihlavsko má Statutární město Jihlava postavení účastníka řízení. Město Jihlava může jako účastník řízení navrhovat důkazy, Kraj Vysočina má jako správní orgán  povinnost správního orgánu o návrzích  Jihlavy jako účastníka řízení rozhodnout a pokud jim nevyhoví, ve svém rozhodnutí také vyložit, z jakého důvodu navržené důkazy neprovedl.

Město Jihlava jako účastník řízení by měl také mít rovněž jasnou představu o tom, v jaké fázi se řízení aktuálně nachází, resp. jak rychlý bude jeho časový průběh. Tedy zda se např. již nenachází ve fázi před vydáním rozhodnutí, kdy by měl účastník řízení zkoncentrovat veškeré své síly na vytvoření smysluplného vyjádření.

„Ani já jako ředitel nemám možnost ovlivnit správní řízení,“ prohlásil ředitel Krajského úřadu Zdeněk Kadlec. Úředníci, kteří vedou správní řízení jsou přitom podřízeni řediteli Krajského úřadu.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna