(VIDEO) Krajské dopravní veletoče: Silnice do Pístova se opravovat nebude nebo bude?

Jsou to dopravní veletoče! Kraj Vysočina umí změnit stanovisko k investičním akcím doslova během pár dnů. Vedoucí Odboru dopravy krajského úřadu Hana Strnadová začátkem ledna informovala členy krajské dopravní komise:

– KSÚSV měla být realizována v letošním roce akce III/4062 Jihlava – Pístov. Dle posledních informací nebude tato akce v roce 2018 realizována. Realizace rekonstrukce této silnice se odkládá.

Už za pár dnů ale bylo všechno jinak! Náměstek hejtmana Vladimír Novotný informoval po jednání Rady Kraje o zapojení přebytku rozpočtu 2017 na dopravní stavby.

A pak se hned objevila i tisková zpráva vedoucí odboru dopravy Hany Strnadové:

Kraj Vysočina, prostřednictvím Krajské správy y údržby silnic Vysočiny je připraven v letošním roce provést opravu silnice II/4062 Jihlava – Pístov a Pístov průtah, během léta a podzimu by tak mělo dojít k výměně historicky položeného kamenného podkladu jihlavské Telečské ulice za asfaltový koberec. Kraj Vysočina má tuto akci už z minulých let projektově připravenou. Realizace stavby bude společná se statutárním městem Jihlava na základě smlouvy o společném postupu, kterou by mělo Zastupitelstvo města Jihlavy schválit začátkem února. Po vysoutěžení dodavatele je připravena tuto stavbu okamžitě provést, a to včetně opravy mostu na hranici obytné části a zahrádkářské kolonie.

Celý postup krajské opravy silnice Jihlava-Pístov úzce souvisí s plány krajského města spojit opravu pístovské silnice s výměnou vodovodních trubek. Tady ale Jihlava opět narazila na nesouhlas Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna