VIDEO: Krize krajské koalice skončila, ODS neuspěla ve sporné otázce

Soud s ex-náměstkem Jouklem a šéfem krajských cestářů Janem Míkou začne bez účasti Kraje Vysočina v roli poškozeného. Navzdory stranickému usnesení občanských demokratů z doby působení v opozici proti jednobarevné oranžové vládě o nutnosti vystupovat v celé kauze jako poškozený.  Současná koalice ČSSD, ANO, ODS a Pro Vysočinu řešila v únoru celou situaci v režimu sporné koaliční otázky.

„Koaliční partneři nejsou přesvědčeni, že by Kraj Vysočina měl vystupovat jako poškozený. ODS má v Radě jednoho člověka a nemá sílu prosadit své stranické usnesení. Tím je celá věc uzavřena,“ řekl předseda zastupitelského klubu ODS Miloš Vystrčil.

Sociální demokraté dál drží politický postoj ve smyslu „žádná škoda nevznikla“ ani Kraji Vysočina, ani Krajské správě a údržbě silnic. Trestní stíhání Joukla a Míky loni soud zastavil, po stížnosti státního zástupce celá kauza pokračuje.

Představitelům ČSSD a ANO nebyly dotazy Občasníku na tiskové konferenci zrovna dvakrát příjemné.

„My jsme k tomu jako Rada kraje vydávali stanovisko v podobě tiskové zprávy. My se k tomu trestnímu stíhání v podstatě připojovat nemusíme.My jsme k tomu přijali i stanovisko formou usnesení a teď si nevzpomenu jaké,“ uvedl náměstek hejmana Pavel Franěk (ANO).

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna