(VIDEO) Letní vládní zvýšení platů v sociálních službách Kraj Vysočina rozdělí až na podzim

Žádné letní mimořádné zastupitelstvo za účelem schválení a výplaty finančních protředků pro pracovníky v sociálních službách Kraje Vysočina! „Peníze již máme na účtě,“ řekl náměstek hejtmana kraje Vysočina Pavel Franěk (ANO). Podle informací Občasníku jde o částku kolem šedesáti milionů korun. Proces přerozdělení vládou schváleného navýšení platů je v kompetencí jednotlivých krajů.

Ústecký, Olomoucký a Jihomoravský kraj svolají mimořádná jednání svých krajských zastupitelstev za účelem schválení přerozdělení finančních prostředků. Je však bohužel smutnou skutečností, že i když kraje na dofinancování sociálních služeb velmi tlačily, tak nejsou ochotny svolat zastupitelstva např. v průběhu července nebo srpna.

Na přerozdělení vládních peněz čekají také v jihlavské Občanské poradně.

„Finanční prostředky jsou pro nás důležité, bez nich by nemohla poradna fungovat. Čím dříve finanční prostředky máme k dispozici, tím lépe mohu plánovat chod služby. Bohužel nemohu nutit své zaměstnance pracovat a jejich praci nezaplatit,“ řekl ředitel Občanské poradny Jihlava Karel Křivánek.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna