(VIDEO) Ministr Hamáček (ČSSD) vyvrátil Okamurovy lži o volebním právu pro cizince

Ministr vnitra Jan Hamáček(ČSSD) se ostře ohradil proti výrokům místopředsedy parlamentu Tomio Okamury o zavedení volebního práva i pro cizince.

„Ministerstvo umožní již v letošních říjnových komunálních volbách volit v České republice cizincům a také volit cizince (!!), kteří nemají občanství ČR. Hnutí SPD s tím zásadně nesouhlasí,“ uvedl předseda SPD Tomio Okamura.

Celý projev Tomio Okamury přímo zde:

 

Právo volit v České mají pouze občané členských států Evropské unie, kteří mají na území ČR pobyt, a to pouze ve volbách do obecních zastupitelstev! Nejedná se o žádnou novinku. Občané ČR mohou toto právo využívat již od roku 2004, obdobně tak občané členského státu EU žijící v ČR. Situace je stejná například v Polsku, Maďarsku nebo na Slovensku. Toto právo mají všichni občané EU zakotvené v zakládacích smlouvách od roku 1997, platí v celé EU a týká se pouze komunálních voleb. Občané EU nemohou volit ve sněmovních či prezidentských volbách.
„Tohoto práva využije v České republice řádově několik desítek voličů (maximálně do 200 voličů),“ dodal ministr Jan Hamáček (ČSSD).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna