(VIDEO) Na jaře nastoupí nová tajemnice Žďáru nad Sázavou, bývalého tajemníka Havlíka má řešit starosta

Novou tajemnicí Žďáru nad Sázavou se od jara stane Judr. Martina Hostomská, dosavadní vedoucí jihlavského odboru dozoru a dohledu Ministerstva vnitra. Dosavadnímu tajemníkovi Janu Havlíkovi zanikla vedoucí pozice na žďárském úřadu po té, kdy se stal zastupitelem města.

„Dosavadnímu tajemníkovi města bude doručena výpověď po té, kdy řekl, že nemá zájem nadále pracovat pro město Žďár nad Sázavou,“ uvedl místostarosta Josef Klement.

Vedení města se už pokusilo doručit nemocnému tajemníkovi výpověď osobně domů, později tuto výpověď vzalo zpět (více zde).

Radní města přijali na konci ledna jednohlasné usnesení o nekompetentním jednání tajemníka. K nekompetentnímu jednání tajemníka mělo dojít v době jeho dlouhodobé pracovní neschopnosti.

„Myslíme si, že porušoval pravidla komunikace práce neschopného člověka. Zasahoval do věcí, do kterých neměl zasahovat. Jde i o komunikaci. My to musíme řešit, nemůžeme nechat bývalého tajemníka zasahovat do chodu města,“ uvedla místostarostka Ludmila Řezníčková.

Podle místostarostky Řezníčkové jednání a komunikace směrem k veřejnosti bývalého tajemníka Havlíka poškozovalo město Žďár nad Sázavou.

Řešit jednání bývalého tajemníka Havlíka je plně v kompetenci nového starosty města Martina Mrkose. „Bude záležet na rozhodnutí pana starosty, zda bude chtít toto jednání řešit. Usnesení rady města o nekompetentnosti nehovoří o tom, že by vznikla nějaká škoda,“ dodal místostarosta Klement.

Vyjádření bývalého tajemníka Jana Havlíka se objevilo na profilu uskupení Změna 2018 Žďár nad Sázavou:

Jak žďárští konšelé chrání dobrou pověst tajemníka aneb slovní ekvilibristika poslance Zlesáka

Usnesení jak v Kocourkově dokázali schválit naši konšelé na posledním lednovém jednání rady města. Pověřili sami sebe, aby řešili nekompetentní jednání tajemníka a zabránili nepojmenovaným škodám. Sám jsem byl překvapen, že jsem snad něco způsobil, když již dva měsíce nejsem přítomen na pracovišti, zastupuje mě zástupce, a tedy jsem se nemohl dopustit ani kompetentního jednání natož nekompetentního a jedinou škodou tedy mohla být jen moje nepřítomnost na radnici. 

Jako zastupitel města ale mám velké obavy.

Zaprvé z nekompetentního jednání rady a vedení města. Nejenže ani neví, kdo má k tajemníkovi pracovně právní pravomoci, ale úplně v pohodě doručují v době nemoci výpověď. Svým amatérismem a neznalostí tak skutečně mohli způsobit městu škodu, kterou následně musel rychle starosta napravovat stažením neplatné výpovědi.

Zadruhé, a to je ještě horší, mám obavu z toho, že se vrací staré časy. Ten, kdo nesouhlasí s názory rady, bude pomluven, očerněn a rada přijme usnesení o jeho neschopnosti. To zřejmě hrozí každému, kdo si troufne a bude kritizovat zpackané veřejné zakázky, nekvalitní letní a zimní údržbu či nesplněné sliby. To už jsem v této zemi jednou zažil. Jedna vláda a jeden názor, jedna pravda.

Ale právě proto milí konšelé mlčet nebudu a moje názory uslyšíte, i kdybyste přijmuli dalších sto prázdných, nic neříkajících a především očerňujících usnesení.

Jan Havlík – zastupitel za Změnu 2018

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna