(VIDEO) Náměstek Kalina (KDU-ČSL) se zastal městské úřednice v incidentu se zastupitelem Tomancem

Incident mezi zastupitelem Miroslavem Tomancem a úřednicí města se zřejmě odehrál jinak než popisuje zastupitel Tomanec. Úředníci města uklízeli prostor náměstí po ukončené akci města a odváželi lavičky do skladu.

Jedné z laviček se zmocnil zastupitel Miroslav Tomanec a domáhal se jejího ponechání na místě.

Podle svědků byl zastupitel Tomanec v podnapilém stavu a městský majetek zabral téměř násilím. Ve stylu „nejlepší obrana je útok“ pak na sociální síti slovně napadl městskou úřednici. Majetek města má své inventární číslo a pravidla zapůjčení stanovuje Magistrát z moci úřední. Ani primátor města si nemůže majetek města půjčovat a používat podle vlastní libovůle, ale pouze na základě řádné zápůjčky.

 

K incidentu se vyjádřil pro Občasník náměstek Jaromír Kalina (KDU-ČSL)

Vysoce postavení úředníci jihlavského Magistrátu zastupiteli Tomancovi naznačili, že „tentokrát to přehnal“. Zastupitel Tomanec to napsal na svůj profil na sociální síti. Zároveň Tomanec přiznal nezvládnuté zajištění dostatečného počtu laviček pro svou akci, která probíhala na náměstí současně s kulturní akcí města. Zastupitel Tomanec se dokonce domnívá, že úklid městských laviček mu úředníci měli oznámit.

Město Jihlava zatím neposkytlo žádné vyjádření k celému incidentu, čeká se na výsledek pravidelné porady s primátorem Rudolfem Chloupkem (ČSSD), který také řídí resort kultury na radnici. Primátor Chloupek čerpal dovolenou. První náměstek Vratislav Výborný (ČSSD) pouze vzkázal, že ponechá vyjádření na primátorovi města.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna