(VIDEO) Náměstek Laštovička (ODS) vyzval ředitele Benáčka k účasti na výběrovém řízení

Jiří Benáček

Pokud se dosavadní ředitel městské vodárenské společnosti Jiří Benáček nepřihlásí do vyhlášeného výběrového řízením, skončí ve funkci ředitele v polovině roku. Před několika dni ukončila Policie ČR vyšetřování ředitele Benáčka a tehdejšího Benáčkova nadřízeného ve vedení městské vodárenské společnosti Jaromíra Kalinu (více zde).

Podle trestního oznámení úředníka Magistrátu se měli dopustit hned několika trestných činů vystavením údajně fiktivních faktur, ovšem podle policejního usnesení o odložení trestního oznámení byly fakturované práce skutečně vykonány.

Petr Laštovička

„Pro město Jihlavu a jeho městské společnosti je vždy dobře, pokud se informace v trestním oznámení nepotvrdí,“ řekl náměstek Petr Laštovička (ODS).

Během několikaletého policejního vyšetřování čelil ředitel Benáček při jednáních představenstva městské společnosti hned několika pokusům o odvolání z funkce. Jednou návrh neprošel o jediný hlas.

Podávání trestních oznámení úředníky města označil náměstek Laštovička za špatnou věc, ke které by nemělo docházet. Stejně jako by nemělo docházet k podávání trestních oznámení představitelů města na úředníky.

„Podobné věci lze řešit jinak a ukazuje se, že v tomto případě nebyl důvod k podání trestního oznámení,“ dodal náměstek Laštovička.

„Plně souhlasím a podporuji stanovisko pana náměstka. Je to minulost, která je v podstatě uzavřená,“ uvedl tajemník Magistrátu Evžen Zámek.

Spor o vystavení a proplacení faktur pokračuje jako soudní spor před jihlavským soudem. Město Jihlavu bude podle informací Občasníku zastupovat oznamovatel trestného činu, který se ale nestal.

Současnému řediteli městské vodárenské společnosti Jiřímu Benáčkovi se dostalo od náměstka a předsedy představenstva Petra Laštovičky i určité morální satisfakce v podobě výzvy k účasti ve výběrovém řízení na nového ředitele.

„Myslím, že mohu říci i veřejně, že bych byl rád, kdyby se Jiří Benáček přihlásil do výběrového řízení,“ řekl náměstek Laštovička.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna