(VIDEO) Náměstek primátora Kalina (KDU-ČSL): Jihlava má zájem převzít vodárenský majetek

Radní města Jihlavy na svém jednání Rady města znovu deklarovali zájem města převzít vodárenský majetek. Na tiskové konferenci po jednání to řekl náměstek primátora Jaromír Kalina (KDU-ČSL). O vodárenský majetek vede město Jihlava soudní spory už několik let. Soudní výroky dávají Jihlavě za pravdu: vodárenský majetek měl být Jihlavě vydán do jednoho měsíce po odchodu města ze SVAKu – v únoru 2013.

Radní města Jihlavy schválili návrh dohody na vydání majetku s právem hospodaření. „Dohodu by po odsouhlasení SVAKem podepsali primátor Jihlavy a predseda SVAKu pan Fabeš. Snad je to výzva, kterou SVAK zvedne,“ uvedl náměstek primátora Jaromír Kalina (KDU-ČSL). Kalina je vodárenským vyjednavačem Jihlavy.

Před několika dny jihlavský soud vydal mezitímní rozsudek ve kterém přiznal Statutárnímu městu Jihlava nárok na dvě stě milionů korun jako vodárenské nájemné za užívání majetku po odchodu ze SVAKu. K tomu asi čtyřiceti milionový úrok. Přesná částka bude teprve určena (více zde).

Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko se snažil odstavit náměstka Kalinu z pozice vodárenského vyjednavače města, vedení města ovšem návrh SVAKu odmítlo (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna