(VIDEO) Necidova katastrofa: starostou Komínek (ČSSD), místostarosta Lavický (TPM)

Politická krize ve vedení města Velké Meziříčí pomalu končí. Po odchodu bývalého starosty Radovana Necida (To pravé Meziříčí) do opozice, zvolili zastupitelé do funkce místostarosty předsedu Necidova zastupitelského klubu Viléma Lavického.

Vilém Lavický je dlouholetý člen velkomeziříčské ODS, v minulosti už působil ve funkci místostarosty města. Zastupitelský klub To pravé Meziříčí je i nadále zastoupen ve vedení města i když rozkol uvnitř klubu je stále zřetelnější.

Bývalý starosta Radovan Necid začal vystupovat i jako mluvčí a nikým nezvolený předseda zastupitelského klubu To pravé Meziříčí. Necida v opozičních aktivitách podporuje šest z devíti členů zastupitelského klubu.

„Omlouváme se voličům za chování přeběhlíků Viléma Lavického, Jiřiny Jurdové a Františka Komínka. Jejich názory a postoje vyjadřují čistě jen jejich osobní stanoviska, která nemají nic společného se stanovisky zastupitelského klubu To pravé Meziříčí,“ stojí v nejnovějším prohlášení zastupitelského klubu To pravé Meziříčí.

Není zcela jasné, jakým způsobem zastupitelský klub To pravé Meziříčí schvaluje své politické proklamace. Necid na říjnovém zastupitelstvu přiznal, že politický klub To pravé Meziříčí zatím nikdy v celém zastupitelském období nebyl oficiálně svolán.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna