(VIDEO) O výběrové řízení v Tomancově restauraci je absolutní nezájem primátora i zastupitelů

penizeVýběrové řízení na opravu výtahu v Radniční restauraci má nečekaný problém: absolutní nezájem zastupitelů o účast ve výběrové komisi. Podle informací Občasníku se nepřihlásil žádný zastupitel ani z řad uskupení Forum Jihlava. Ani nájemce restaurace a zastupitel Miroslav Tomanec. Ani primátor Rudolf Chloupek.

Výběrové řízení vypsala kancelář tajemníka radnice Evžena Zámka, který je spolu se zastupitelem Tomancem zakládajícím členem uskupení Forum Jihlava. Cílem výběrového řízení je vyměnit jídelní výtah v objektu radniční restaurace.

Požadavkem jihlavské radnice byla účast alespoň jednoho zastupitele. Zatím není jasné, jakým způsobem bude radnice postupovat v dalším hodnocení nabídek ve veřejné zakázce. Mluvčí radnice Radek Tulis se ani na opakované dotazy nevyjádřil k dalšímu postupu.

Veřejnou zakázku na opravu městského majetku, který používá zastupitel Miroslav Tomanec vypsali začátkem února úředníci Magistrátu. I kdyby si nájemce Miroslav Tomanec sehnal nabídky firem do výběrového řízení, musí se najít zájemci o účast ve výběrové komisi. Velmi pravděpodobně tyto zájemce bude muset sehnat tajemník radnice Evžen Zámek z řad úředníků města.

Zastupitel Miroslav Tomanec se pokusil přidružit k hnutí ANO jako registrovaný příznivec (více zde), jeho žádosti ale nebude vyhověno (více zde). Zároveň se Tomanec pokouší uplatnit svůj politický vliv na radnici a úkolovat vedení města pravidelným zasíláním informací (více zde).

Před časem se mluvčí jihlavské radnice vyjádřil k postupu města:

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna