(VIDEO) Porušení zákonné povinnosti Veličky označil místní aktivista Salaš za drobnou chybu

Místní aktivista Milan Salaš z iniciativy „Za náměstí VM“  poodhalil zákulisí architektonické soutěže na rekonstrukci velkomeziříčského náměstí.

„Bohužel ne všichni zastupitelé byli schopni překousnout, že o některých věcech nebudou rozhodovat oni, ale odborněji vzdělaní lidé a celou práci, kterou odvedl především Petr Velička a Radovan Necid pošpinili a i přes rozhodnutí antimonopolního úřadu se stále snaží celou soutěž deklasovat a zničit, a to jen a pouze z mocenských důvodů,“ napsal aktivista Salaš na svém blogu.

Iniciativa „Za náměstí VM“ spojila síly s politickou stranou Volba pro město, bývalým koaličním partnerem Radovana Necida, a kandiduje do zastupitelstva měsra. Aktivista Salaš veřejně vyslovil důvěru sekretáři soutěže Veličkovi, který kandiduje jako dvojka hned za lídrem Radovanem Necidem.

„Že sekretář soutěže udělal nějakou drobnou formální chybu a vy za to po něm chcete všechno zaplatit? Nechápu, že se někdo dokáže i ve vlastním městě snížit na tu nejnižší možnou úroveň plasticity páteře, že se nechá zmanipulovat na základě lží a pomluv a že to dokáže tlačit až do absurdit, jako dnes vyšla v novinách, které vlastně vůbec nejsou novinami, ale osobním blogem,“ rozčiloval se aktivista Salaš.

Noviny, které vlastně vůbec nejsou novinami, ale osobním blogem publikovaly záznam tiskové konference vedení města. Dotaz místního novináře na situaci kolem architektonické soutěže je na videozáznamu Občasníku:

Za chyby se ovšem platí! Nad městem Velké Meziříčí se vznáší hrozba sankce antimonopolního úřadu za pochybení, které mohlo závažným způsobem ovlivnilo průběh architektonické soutěže.  O tom, že pochybení nastalo vědí všichni: sekretář Velička to potvrdil starostovi města, pochybení uznávají i místní aktivisté.

Podle uzavřené smlouvy mezi městem Velké Meziříčí a sekretářem soutěže jde toto pochybení na vrub sekretáře soutěže. Povinnost vymáhat škody, manka a penále ukládá zastupitelům Zákon o obcích včetně „Zásady řádného hospodáře“.

Pokud antimonopolní úřad konstatuje pochybení (což se všeobecně očekává) a uloží sankci, pak město výši sankce musí vymáhat po tom, kdo ji způsobil. I když aktivista Salaš by celou výši sankce viníkovi nejraději odpustil vzhledem ke svým politickým sympatiím.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna