(VIDEO) Poslední slovo právníka Jihlavy po vodárenské besedě se zastupiteli

Na účtech Svazu vodovodu a kanalizací (SVAK) Jihlavsko kolem dvou set milionů korun, finanční požadavky Jihlavy jako bývalého člena SVAKu jsou za půl miliardy. Rozhodnutí Krajského úřadu Kraje Vysočina o finančních požadavcích Jihlavy jako bývalého člena SVAKu musí SVAK splnit ve lhůtě tří dnů, v minulosti už plnění podobných nároků vymáhal exekutor.

Video bylo pořízeno krátce po skončení besedy vedení města Jihlavy v Městské knihovně Jihlava (proti natáčení na veřejném prostoru nic nenamítal ani právník Mgr. Miroslav Šianský). Z videa je patrná vzrušená atmosféra diskuse o škodě vodárenského svazu obcí v podobě úroků výši kolem sto milionů korun, která vzniká neplněním finančních nároků Jihlavy.

Veřejná beseda Jihlavy se konala pouhých čtyřiadvacet hodin po „válečné poradě“ Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko, která byla přístupná výlučně zástupcům členských obcí (více zde). Zároveň se nedávno pokusil Svak Jihlavsko o odvolání hlavního vyjednavače Jihlavy v osobě náměstka primátora Jaromíra Kaliny (více zde).  V Jihlavě se objevil nepodepsaný návrh aktuální verze vypořádání vodárenského majetku (více zde)

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna