(VIDEO) Primátor Chloupek (ČSSD) korigoval výrok o pozitivním přijetí uprchlíků z Afriky

Rudolf ChloupekPrimátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD) korigoval svůj výrok pro Českou televizi o pozitivním přijetí uprchlíků v Jihlavě. Česká televize oslovila radnice všech krajských i statutárních měst s otázkou, zda by vedení bylo ochotné přijmout nějaké běžence a kolik by jich případně bylo.

„Jihlava by po schválení v orgánech města byla ochotna politické prověřené běžence přijmout,“ řekl České televizi mluvčí jihlavského primátora Radek Tulis. „Jihlava už zkušenost s přijetím běženců má. Můžeme tedy uvést, že v Jihlavě působí organizace, která se o takové osoby dokáže postarat ať už na území města, nebo mimo město. Otázkou ovšem je, zda by oni přijali Jihlavu,“ doplnil mluvčí Tulis pro Českou televizi.

Primátor Jihlavy Rudolf Chloupek ale v anketě České televize vyjádřil pouze své osobní stanovisko. Podle radního Rostislava Habána (ANO) :“Tato otázka nebyla dosud předmětem jednání rady a zveřejněné vyjádření je pouze osobní názor pana primátora,“ uvedl Habán na sociální siti.
„Jako radní města se od tohoto výroku distancuji a reálně si dovedu představit otázku přijetí uprchlíků v Jihlavě jako spornou otázku koaliční smlouvy,“ dodal Habán.

Vyjádření opozice a dalších místních politiků doplníme, pokud se je podaří získat.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna