(VIDEO) Primátor Chloupek: Za nerealizaci plánu oprav vodovodů není žádná sankce

Plán oprav vodovodů a kanalizací na území krajské města sice existuje, není ale žádná zákonná možnost vynutit si provedení naplánovaných oprav. „Jakmile se dotkneme vodárenské sítě Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko narážíme na absolutní odpor a blokaci stavebních povolení, “ řekl náměstek primátora Radek Popelka.

Vedení města Jihlavy nemá k dispozici žádný seznam plánovaných oprav vodovodů a kanalizací na území krajského města. Majitelem vodárenské a kanalizační sítě v Jihlavě je stále dobrovolný svazek obcí Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

„Je to docela legislativní díra. Měli by tvořit seznam a alokovat peníze, ale není žádná sankce za nerealizaci,“ uvedl primátor Chloupek.

Naposledy se problémy projevily v plánech opravy ulic Wolkerova a Telečská na okraji Jihlavy. Společně s plánovanou opravou vozovky mělo dojít i k výměně vodárenských trubek. Společná akce města Jihlavy, Kraje Vysočina a Svazu vodovodů a kanalizací nakonec bude realizována bez účasti Svazku. Oprava vodárenských trubek je odložena na neurčito. Nebo spíše do první havárie na vodárenském potrubí.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna