(VIDEO) Primátor Chloupek zkritizoval přátelství s Purmerendem a podepsal čínské přátelství

Primátor města Jihlavy Rudolf Chloupek a Wan Yong, primátor čínského města Wuhan, podepsali memorandum o spolupráci měst.
„Každé přátelství něco přináší. Přátelství s Purmerendem moc nefunguje,“ uvedl primátor Chloupek ve vyjádření pro ČTK.

Memorandum má napomoci vzájemné spolupráci měst v oblasti hospodářství, obchodu, kultury, vzdělání, sportu, cestovního ruchu atd.

Jihlavská strana připravila jako dar pro hosty stále vyhledávaný český křišťál, Číňané přivezli kresbu tisícileté pagody, jako osobní dar předal wuhanský starosta Wan Yong jihlavskému primátorovi jeho podobiznu zpracovanou tradiční čínskou technikou. Zástupci Jihlavy jsou na podzim zváni do Wuhanu na setkání spřátelených měst.

Po slavnostním přijetí čínské delegace a podpisu memoranda následovalo Ekonomické a obchodní fórum, kterého se kromě reprezentace samospráv účastnili například zástupci podnikatelských komor a podnikatelé z obou zemí.

 

Text memoranda (radnice zveřejnila jen první čtyři body):

1. Města budou udržovat pravidelné kontakty k diskusi ve výměně a spolupráci a záležitostech vzájemných zájmů.

2. Obě strany budou podporovat návštěvy mezi vedením příslušných samospráv za účelem prohloubení bilaterální přátelské spolupráce.

3. Obě strany budou podporovat výměnu znalostí a zkušeností a spolupráci na poli hospodářství, obchodu, kultury, vzdělání, sportu, cestovního ruchu atd.

4. Obě strany budou rozvíjet kontakty a komunikaci mezi organizacemi a společnostmi mládeže, žen a práce mezi oběma městy, stejně jako personální stáže.

5. Toto memorandum je podepsáno v Jihlavě dne 10. května 2017 v čínské a česko-anglické verzi, oba texty jsou považovány za stejně autentické.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna