(VIDEO) Příští sezóna bude poslední na současném Horáckém zimním stadionu

Jak dál? Nově složené jihlavské zastupitelstvo bude muset rozhodnout o dalším postupu rekonstrukce Horáckého zimního stadionu. Rekonstrukce střechy zimního stadionu totiž musí začít, končí její životnost. Do výběrového řízení na rekonstrukci střechy s použitím metody FIDIC nepřišly žádné nabídky stavebních firem, i když proběhly tržní konzultace (více zde).

„Byl jsem pro variantu samostatného projektování městem, ale byl jsem přehlasován,“ uvedl náměstek primátora Jaromír Kalina (KDU-ČSL).

Nezájem stavebních firem tak přivádí vedení města k zásadní úvaze, zda opakovat výběrové řízení na stavební firmu s projektantem nebo projektovat samostatně „pod městem“. Městu se otevírá možnost znovu oslovit pelhřimovskou firmu AS-projekt, která naprojektovala rekonstrukci. Na tento projekt je vydáno i stavební povolení.

Zahájení rekonstrukce zimního stadionu byl jeden z bodů koaličního prohlášení před čtyřmi lety. To ještě seděla na radnici koalice složená ze zástupců ČSSD, ODS, KDU-ČSL a hnutí Forum Jihlava. V polovině funkčního období však došlo ke změně a ODS s uskupením Forum Jihlava odešlo do opozice.

„Výborný to výměnou za jinou koalici potopil rekonstrukci před dvěma lety, ANO tak dlouho dělalo analýzy a studie, které nic nepřinesly a lidovci se málo modlili…. je potřeba říci pánové, že tohle jste teda pěkně po……. Hokej se musí připravit na rok dva mimo Jihlavu a to ještě jsem optimista… snad se podaří po volbách poskládat rozumné lidi do vedení radnice a pohneme s tím. Je to ostuda a řekl bych, že minimálně už celostátní,“ prohlásil předseda jihlavské ODS David Beke.

Popelka„Vždy, když slyším silné řeči kluků z ODS o tom, jak vyřeší zimák, tak si říkám „sakra“, proč jste to už dávno neudělali. Vždyť ODS byla ve vedení města nepřetržitě až do roku 2016. Tak proč se o zimáku musíme bavit ještě dnes. Vždyť ta hala tu už měla minimálně pět let stát,“ kontroval náměstek primátora Radek Popelka (ANO).

„Není třeba se čepýřit, to nejsou silná slova, ale konstatace faktů. Teď je třeba po volbách s tím pohnout, to je celé,“ reagoval zastupitel David Beke (ODS).

Bývalý primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal přišel před časem s myšlenkou výstavby multifunkční haly místo současného autobusového nádraží (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna