(VIDEO) Rantířov soudně zvítězil nad stavebními úředníky Jihlavy i Kraje Vysočina!

Jménem republiky! Krajský soud zrušil verdikty stavebního úřadu v Jihlavě i odvolacího stavebního úřadu Kraje Vysočina a vrátil věc k novému projednání.

Mezi úředníky zavládlo velké rozčarování. Především není jasné, jak zkolaudovat budovy, které dnes stojí v areálu rantířovské firmy. A stojí bez papírů. „K rozsudku soudu ve věci galvanovny Rantířov se Magistrát města Jihlavy vyjádří poté, kdy mu bude doručen v písemné podobě a seznámí se s jeho obsahem,“ sdělil mluvčí Magistrátu Radek Tulis.

Soud: Takhle NE!

Jihlavský stavební úřad dodatečně zkolaudovat stavbu galvanovny, po odvolání obce Rantířov postup jihlavských úředníků posvětil Krajský úřad jako odvolací orgán. Rantířov zažaloval Kraj Vysočina u Krajského soudu v Brně. A uspěl. Soudkyně pak odůvodnila i vztah obce a jejího územního plánu.

Soud odůvodnil své rozhodnutí přímo v soudní síni. Část soudního výroku se týkala i významu územního plánu pro obec Rantířov.

Další videa z jednací síně najdete na profilu Občasníku v sociální síti.

AKTUALIZOVÁNO: I krajský úřad vyčká na  písemné vyhotovení celého rozsudku ve lhůtě do jednoho měsíce. „Po důkladném seznámení se s jeho zněním zváží Krajský úřad Kraje Vysočina, využije-li v této argumentačně složité kauze možnost podání kasační stížnosti k Nejvyššímu správnímu soudu,“ uvedla mluvčí Krajského úřadu Jitka Svatošová.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna