(VIDEO) Šéfka dětského divadla JEŽEK: Budeme hrát třeba na náměstí!

Přes týden provozuje hospodu „U piráta“, o víkendu hraje dětské divadlo. To je pravidelný životní režim Anny Doležalové. Milovníci pěnivého moku v hospodě „U piráta“ možná ani netuší, že pravidelnou konzumací piva v malebné hospůdce podporují provoz dětského divadla. Část zisku z provozu hospody jde na provoz divadla.

Po náhlé kontrole hasičů byl provoz dětského divadla JEŽEK okamžitě ukončen. Prostory bývalého protileteckého krytu civilní obrany v objektu mateřské školky na Jarní ulici se staly nevyhovujícími pro dětská představení. Šéfka dětského divadla JEŽEK hledá náhradní prostory.

Do budoucna zůstanou na Jarní ulici zřejmě pouze divadelní kulisy. Úřední kolaudace prostor krytu pro divadelní představení by si podle informací Občasníku vyžadoval obrovské investice v podobě nového vchodu do objektu. Pak by se únikové cesty uvnitř objektu proměnily na klasické chodby a vše by splňovalo přísné normy požární prevence.

Radnice: máme zájem na pokračování!

Nálezy z hasičské kontroly intenzivně řeší město Jihlava jako vlastník objektu. V mateřské školce museli sundat i dětské obrázky (více zde). „Na základě Požárně bezpečnostního řešení  objektu se jedná o chráněnou únikovou chodbu, která dle vyhlášky č. 23/2008 musí být volná bez jakéhokoliv požárního rizika (obrázky, nástěnky, nábytek, výrobky dětí apod. ) Může zde být jedna nástěnka do velikosti 1,3 metrů čtverečních,“ sdělila Občasníku ředitelka jihlavských mateřských školek Jarmila Bučková.

Budoucnost dětského karnevalového divadla je značně nejistá, Radnice ale vyjádřila zájem na pokračování činnosti dětského divadla.

„Prozatím je z bezpečnostních důvodů činnost v objektu pozastavena. Město Jihlava má zájem na pokračování divadelních představení pro děti, nicméně k bližšímu seznámení se s nastalou situaci a k přijetí náhradního řešení (náhradní prostory, investice do objektu…) zatím nebyl prostor,“sdělil mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna