(VIDEO) SVAK Jihlavsko považuje verdikt Krajského soudu Brno za nezákonný a protiústavní

Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK) označil verdikt Krajského soudu v Brně za nezákonný a protiústavní. Soudní rozhodnutí bylo vydáno bez nařízeného jednání, což podle názoru SVAKu zákon neumožňuje. Svak Jihlavsko to tvrdí v dopise představitelů SVAK Jihlavsko pro vedení města Jihlavy. Dopis podepsali Martina Lisová (předsedkyně kontrolního výboru SVAKu a starostka Větrného Jeníkova), předseda Svaku Roman Fabeš, místopředsedové Jindřich Skočdopole a František Plavec.

Na základě pravomocného soudního verdiktu a rozhodnutí Ministerstva zemědělství převzala provozování Čističky odpadních vod v Lukách nad Jihlavou místní radnice. Na odstranění cedule Vodárenské a.s. dohlížel osobně starosta městyse Viktor Wőlfl, jednání starosty zaevidovával náměstek jihlavské divize Vodárenské a.s. Tomáš Karásek.

Po nabytí právní moci dosadila radnice v Lukách nad Jihlavou do objektu čističky svého smluvního provozovatele a vykázala z objektu zástupce Vodárenské a.s. jako bývalého provozovatele (více zde).  Na dalších vodárenských objektech se objevily čerstvé zámky (více zde).

Podle názoru Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko je město Jihlava v prodlení při jednáních o vydání vodárenského majetku do správy města Jihlavy. Návrhy na majetkové vypořádání nebyly podle Svaku Jihlavsko nikdy projednány Zastupitelstvem města Jihlavy, ani Zastupitelstvo město Jihlava nepředložilo Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko vlastní návrh majetkového vypořádání.

Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko podle informací Občasníku zablokoval i jednání mediačního týmu požadavkem na rozšíření o starostku Větrného Jeníkova Martinu Lisovou. Do doby než i Jihlava rozšíří svůj mediační tým považuje Svak Jihlavsko další jednání mediačního týmu za neúčelná.

Vyjádření města Jihlavy doplníme, pokud se ho podaří získat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna