(VIDEO) Tady není obchvat, pane starosto! Mocní a vlivní Havlíčkova Brodu lobují za jednosměrku

Zámožní a vlivní obyvatelé Havlíčkova Brodu se snaží u svých domů v ulici U rybníčku prosadit jednosměrnou ulici. Starostu města Havlíčkův Brod dokonce upozorňují transparentem, že jejich ulice neslouží jako dopravní tepna a náhrada obchvatu města.

Zjednosměrnění dopravy v ulici U rybníčku by znamenalo podstatné zklidnění dopravy ve vilové čtvrti, kde žije smetánka Havlíčkova Brodu. Dopravní hluk a otřesy kazí spánek mocných a vlivných obyvatel Havlíčkova Brodu už od půl páté ráno. Dopravní audit zadaný havlíčkobrodskou radnicí letos na jaře vyčíslil průjezd automobilů na osmnáct set denně. Osmdesát procent z nich překračuje povolenou rychlost třiceti kilometrů v hodině.

V ulici U rybníčku je i železná závora, která znemožňuje průjezd vozidel a tím chrání lokalitu před nárůstem dopravního provozu. Část ulice je označena jako soukromý pozemek.

Obyvatelé z ulice U rybníčku tlačí na havlíčkobrodskou radnici, aby přijala účinná opatření ke zklidnění dopravy  v obytné zóně. Místní komunikace slouží řidičům jako dopravní zkratka při cestě ze západní části města směrem na sever Havlíčkova Brodu a dál na Pardubice.

Vedení Havlíčkova Brodu se chystá na setkání s občany představit další možnosti regulace dopravy v celé lokalitě. Občasníku to řekl starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl.

Pomozte Občasníku sledovat kauzy a události Vysočiny! Bližší informace najdete přímo zde.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna