(VIDEO) Tisková konference města Velké Meziříčí posloužila k předání soukromé pošty vlivného podnikatele

Tiskové konference mají pro Velké Meziříčí obrovský význam. Vlivní místní podnikatelé na tiskových konferencích radnice předávají svou soukromou poštu. Videozáznam pak dokladuje bezproblémové převzetí zásilky.

Návštěvu vlivného místního podnikatele pak tajemník velkomeziříčského úřadu Radek Švaříček doplnil vlastním sdělením:

I přesto, že jste někteří již od Ing. Josefa Švece, vedoucího odboru správního Měú Velké Meziříčí, dne 1.6.2018 obdrželi informace k projektu Erasmus+ (jako reakci na článek uveřejněný na webu www.obcasnik.eu – konkrétní článek je zde: http://www.obcasnik.eu/foto- velkomeziricska-radnice- objednala-stotisicove- ubytovani-v-mistnim-hotelu/ ), posílám znovu k tomuto informace a doplňuji je o i informace týkající se počtů a národností zúčastněných osob.

Jednalo se tedy o projekt Erasmus+, výměnu pracovníků s mládeží. Ve Velkém Meziříčí v týdnu od 30.9.2017 do 6.10.2017 pobývali hosté z osmi zemí.

Konkrétně šlo o tyto země a počet zúčastněných osob:

Stát – Počet účastníků
Španělsko-3
Itálie-3
Slovensko*-2
Litva-3
Chorvatsko-2
Polsko-3
Dánsko-3
Česká republika-5
Celkem-24
*Účastníky ze Švédska, kteří se omluvili těsně před začátkem projektu , nahradili účastníci ze Slovenska.

Celá akce byla předem projednaná v radě města dne 23.9.2015, kde rada města schválila předložený projektový záměr projektu Safety First (bezpečnost především) v programu EU Erasmus+ a zadala Ing. Josefu Švecovi úkol zpracovat projektovou žádost.

Následně pak věc znovu projednala rada města dne 10.5.2017, kde bylo schváleno rozpočtové opatření 50 000 Kč na předfinancování projektu Erasmus+.

Projekt Safety First podpořený z grantového programu EU Erasmus+ byl zaměřený na téma první pomoci, zdraví a prevence krizových situací.

Článek k této akci lze přečíst na webu Velkomeziříčska (viz. http://www.velkomeziricsko.cz/ zpravy/4102-dansky-hasic-v- mezirici-skolil-z-prvni-pomoci ).

Co se týká objednávky ubytování, tak ta byla předem zveřejněna v registru smluv https://www.hlidacstatu.cz/ Detail/3306350?Q=63492164%09 .

Podrobnější rozpis ubytování od společnosti CONTENT, s.r.o. je taktéž k dispozici. Faktura uvedená v článku na serveru Obcasnik.eu je souhrnná faktura za všechny dvoulůžkové a trojlůžkové pokoje + ubytování.

Na projektu Erasmus+ se podílelo spoustu lidí a vše koordinoval Ing. Josef Švec, vedoucí odboru správního.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna