(VIDEO) Tomanec velí zastupitelům postavit náměstka Výborného do čela pracovní skupiny

stůlOpozice nespí! I na prosincovém jednání zastupitelstva bude výživná diskuse o návrzích opozice. Tentokrát zastupitel Tomanec stojí v pozadí návrhu zřízení pracovní skupiny pro sociální bydlení. A do čela skupiny velí Tomanec postavit náměstka Vratislava Výborného. Pod opozičním návrhem na vznik pracovní skupiny je podepsána předsedkyně opozičního zastupitelského klubu Forum Jihlava Karolína Koubová.

„V současné době vnímáme v Jihlavě několik rizikových faktorů, které mohou vést ke ztrátě bydlení významné skupiny obyvatel,“ stojí v odůvodnění návrhu.

Pracovní skupinu pro sociální bydlení by měl tvořit náměstek Výborný, jeden až tři úředníci, po jednom politickém nominantovi z každého politického uskupení, zástupce Úřadu práce, zástupci odborné veřejnosti, pracovníci ze sociálních služeb a lidé se zkušenostmi s bytovou nouzí.

S náměstkem Výborným ale opoziční uskupení Forum Jihlava zřejmě vůbec nemluvilo. A ani se neptalo náměstka Výborného na stanovisko.

Usnesení zastupitelstva k vytvoření pracovní skupiny tak bude pro náměstka Výborného doslova vojenským rozkazem, který by musel splnit.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna