(VIDEO) Úředníci Magistrátu se snažili zabránit vyjádření primátora k ubytování zahraničních dělníků

prst na ústech tichoPrimátor Jihlavy Rudolf Chloupek uslyšel na setkání s podnikateli dost důrazný požadavek na ubytování zahraničních dělníků. Na tiskové konferenci se úředníci města pokusili zabránit zodpovězení dotazu primátorem města. Když zazněl dotaz na ubytovny pro dělníky, úřednice města se pokusila ukončit tiskovou konferenci.

Tiskový odbor jihlavského Magistrátu totiž publikoval o akci primátora vlastní tiskovou zprávu, ve které se ale úředníci radnice zcela vyhnuli informaci o požadavku na ubytování zahraničních dělníků.  Na jihlavské radnici se intenzivně hledá únik nezávislých informací o činnosti vedení města.

 

Úplné vyjádření primátora Chloupka i s pokusem o cenzurní zásah ukončením tiskové konference města sledujte přímo zde:

 

Odpověď na článek (VIDEO) Úředníci Magistrátu se snažili zabránit vyjádření primátora k ubytování zahraničních dělníků ze dne 17. května 2018

Tisková konference byla akcí organizovanou městem Jihlavou, podoba a průběh konference je zcela v kompetenci pořadatele. Ukončení konference nebo snahu pokračovat v avizovaném programu není možné vykládat jako omezování vyjádření nebo upírání podání informací. Tisková konference má stanovené programové body, přesto je vždy před ukončením tiskové konference novinářům udělen prostor pro doplňující dotazy k dalším tématům, k osobní konzultaci se zástupci města atd. Je věcí každého zvaného/přítomného účastníka, zda nabídku využije, či nikoliv.  Dále má veřejnost/tisk celou řadu dalších možností, jak informace získat i mimo tiskové konference. Úředníci Magistrátu města Jihlavy ani jiní zástupci města Jihlavy se nesnažili ukončit tiskovou konferenci, ani zabránit primátorovi města ve vyjádření. Bylo snahou v tiskové konferenci pokračovat k dalšímu bodu programu. Zveřejněný text z nepochopitelných důvodů a zcela zbytečně skandalizuje běžný a většinově akceptovaný průběh tiskové konference.

 

Aneta Hrdličková

kancelář primátora

Magistrát města Jihlavy

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna