(VIDEO) VÍME PRVNÍ: Policie rozdala obvinění za dotační podvod v Batelově

policieDotační podvod! Policie České republiky potvrdila informace Občasníku o dotačním podvodu v Batelově. Kanalizace městyse Batelov postavená za dotace kraje Vysočina vede na soukromé pole, což je v rozporu  s podmínkami pro poskytování veřejných finančních prostředků.

„Došlo k zahájení trestního stíhání tří osob, které jsou obviněny ze spáchání zločinu dotačního podvodu dle § 212 TZ, za který v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ sdělil policejní mluvčí David Linhart.

Podle informací Občasníku je jedním z obviněných současný starosta Batelova Jiří Doležal.

Listina základních práv a svobod ústavně zakotvuje povinnost státních orgánů a orgánů územní samosprávy (starosta Jiří Doležal a místostarosta Jiří Stejnek) přiměřeným způsobem poskytovat informace o své činnosti.

Ani starosta Doležal ani místostarosta Stejnek žádným způsobem nezveřejnili ani nekomentovali informace o policejním vyšetřování dotačního podvodu v Batelově.

Kraj Vysočina informoval o zamítnutí odvolání Batelova na vyměření penále k Ministerstvu financí. Krajské sankce byly ministerstvem plně potvrzeny.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna