(VIDEO) Výborný (ČSSD): O budoucnosti FC Vysočina se vedou zajímavá jednání

Stavební firma PSJ jako hlavní sponzor jihlavského fotbalu míří do konkursu, o budoucnosti fotbalového klubu FC Vysočina se vedou zajímavá obchodní jednání. Naznačil to člen dozorčí rady klubu a ex-náměstek primátora Vratislav Výborný.

„Je tady určitá šance do budoucna, ale nejsem oprávněn sdělit podrobnosti. Pan Tulis (předseda dozorčí rady a bývalý dlouholetý ředitel klubu -pozn. red) vede zajímavá obchodní jednání,“ prohlásil Výborný (ČSSD).

Klub by zůstal i nadále v krajském městě, kde fungují mládežnické akademie pro výchovu fotbalových talentů. Na letošní rok je činnost akademie zabezpečena částkou dvaceti milionů korun.

Město Jihlava je menšinovým vlastníkem klubu se čtrnácti procenty akcií, podle představitelů ČSSD by si město mělo i nadále ponechat podíl v klubu.

„Fotbalový A-tým ani hokejový A-tým nestojí město ani korunu. Podílíme se na zabezpečení činnosti akademie a přispíváme na stravu,“ doplnil bývalý primátor Chloupek.

Případné „záchranné lano“ v podobě mimořádného finančního příspěvku v sobě nese riziko omezení veřejné podpory.

„Když dá více město, může dát méně Kraj Vysočina. A obráceně. Když hrají oba celky druhou ligu, tak se to ještě dá,“ dodal bývalý primátor Chloupek (ČSSD).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna