(VIDEO) Za odjezdem pouťové atrakce z náměstí stál telefonát z firmy BOSCH

Z jihlavského náměstí zmizel autodrom, pouťová atrakce a symbol pouťového charakteru Vánoc 2017. Do městské kasy měl autodrom spolu s kolotočem vydělat padesát tisíc korun. Na jihlavském náměstí autodrom vydržel jen několik dnů. Autodrom odjel krátce před konáním charitativní akce „Bosch Svařák“ na jihlavském náměstí. A už se nevrátí.

„Konec autodromu na jihlavském náměstí je výsledkem dohody Magistrátu s provozovatelkou autodromu na základě důrazného požadavku firmy Bosch,“ řekl Občasníku mluvčí Magistrátu Radek Tulis. Přítomnost autodromu mohla podle čelních představitelů narušit průběh charitativního prodeje svařeného vína z jihlavského náměstí.

Opoziční uskupení Forum Jihlava se už přihlásilo o zásluhy spojené s odjezdem autodromu z jihlavského náměstí. Samotná role uskupení Forum Jihlava je v celé kauze nejasná, na sociálních sítích se uskupení snaží získat sympatie voličů.

Vedení jihlavské radnice zmiňuje mediální kampaň, která se rozvinula kolem pouťových atrakcí na jihlavském náměstí. „Překvapuje mě, že jsem lidi, kteří vystupují jako ochránci křesťanských tradic Vánoc, nikdy neviděl v kostele,“ zmínil náměstek primátora Jaromír Kalina (KDU-ČSL).

Náměstek primátora Radek Popelka zmínil silný nátlak vedení firmy Bosch na zákaz prodeje vánočního svařáku mimo stánky firmy Bosch.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna