(VIDEO) Zkušební provoz kanalizace ve Zborné napadl SVAK Jihlavsko u krajského úřadu

Kanalizace v okrajové části Jihlavy je postavena už více než rok, nemůže se ale používat. Zkušební provoz kanalizace ve Zborné sice povolil Stavební úřad města Třebíč, Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko je zkušební provoz napadl stížností u krajského úřadu.

„Musíme mít povolen buď zkušební provoz nebo kolaudační rozhodnutí,“ řekl Občasníku náměstek primátora Vratislav Výborný.

Podle náměstka Výborného jsou problémem návrhy smluv o provozování kanalizace. Tyto obchodní dohody zasílané Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko městu Jihlava obsahují nenápadný odstavec, podle kterého může SVAK cokoliv a naopak Jihlava nemůže vůbec nic.

„Město nesmí jednostranně započíst jakoukoliv pohledávku vůči Svazku, oproti jakékoliv pohledávce Svazku vůči Městu. Svazek je oprávněn započíst jakoukoliv svou pohledávku vůči Městu bez ohledu na její splatnost proti jakékoliv pohledávce Města vůči Svazku,“ stojí v návrzích dohod SVAKu.

Podepsáním takové dohody by došlo k „nulové variantě“, kdy Jihlava by mohla přijít o desítky milionů korun úroků za nevyplacené vodárenské nájemné ve výši stovek milionů korun. Nárok Jihlavy už uznal okresní soud mezitímním rozsudkem, kdy přesná výše úroků bude teprve vyčíslena.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna