(VIDEO) Zůstane náměstek Pacal v krajské politice za STAN nebo se vrátí do Třebíče?

Lídr hnutí Pro Třebíč a náměstek hejtmana Pavel Pacal (Starostové pro Vysočinu) se bude muset znovu rozhodnout. zda zůstane v uvolněné funkci náměstka hejtmana nebo se vrátí do místní politiky v  Třebíči. Třeba jako starosta města nebo v jiné uvolněné pozici ve vedení města. Dosud byl Pacal neuvolněným radním města.

Podle informací Občasníku je brzký návrat náměstka Pacala do Třebíče velmi reálný: může obsadit křeslo starosty města, jeho náměstky pak budou Miloš Hrůza (ANO), současný starosta Pavel Janata (KDU-ČSL) a Vladimír Malý (ČSSD).

Náměstek Pavel Pacal byl lídrem hnutí Pro Třebíč v místních volbách, kromě toho je členem krajského výboru Starostů a Nezávislých (STAN). Funkcionář Pacal je příkladem toho, že může vzniknout funkce i bez členství v politické straně. Zákon o politických stranách a hnutích totiž umožňuje členství jen v jedné politické straně nebo hnutí (více zde).

V minulosti Pacal sliboval pracovat pro Třebíč a neplýtvat silami v krajské politice (více zde). Předvolební politické sliby náměstka Pacala byly dokonce s garancí (více zde).

Pokud se náměstek hejtmana Pavel Pacal rozhodne k návratu do rodné Třebíče do uvolněné funkce náměstka hejtmana, pak uskupení Starostové pro Vysočinu musí najít nového vhodného kandidáta do uvolněné funkce náměstka hejtmana.

Jako vhodní Pacalovi nástupci se jeví krajští zastupitelé za Starosty pro Vysočinu: Lukáš Vlček z Pacova, Roman Fabeš z Telče nebo Martin Mrkos ze Žďáru nad Sázavou. Všichni uspěli v místních volbách a chystají se i nadále vládnout koalicím ve svých městech jako řádně zvolení starostové.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna