VÍME PRVNÍ: Architektonickou soutěž na náměstí Velké Meziříčí šetří antimonopolní úřad

Postup zastupitelů města Velké Meziříčí při jednání s vítězem architektonické soutěže úředně přezkoumá Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), lidově zvaný antimonopolní úřad. Jeho mluvčí potvrdil přijetí podnětu a zahájení správního řízení.

radnice VM

„Úřad pro ochranu hospodářské soutěže obdržel návrh na přezkoumání soutěže o návrh na Projektovou dokumentaci rekonstrukce náměstí a přilehlých ulic města Velkého Meziříčí,“ sdělil mluvčí ÚOHS Pavel Švanda.

Podle informací Občasníku přišel na ÚOHS podnět z Velkého Meziříčí i od vítěze architektonické soutěže.

Informaci o zahájení šetření antimonopolního úřadu potvrdil i starosta Velkého Meziříčí Josef Komínek.

„Dozvěděl jsem se to při odchodu z radnice, začneme to řešit zítra. Předpokládám,že ÚOHS bude chtít od radnice nějaké dokumenty,“ řekl starosta Komínek.

Starosta Komínek má od zastupitelů města prodloužený termín na podpis smlouvy s druhým uchazečem v pořadí. „Rozhodně nebudu s podpisem spěchat,“ prohlásil starosta Komínek.

Výsledek architektonické soutěže a především postup zastupitelů uskupení „To pravé Meziříčí“ vedené bývalým starostou Radovanem Necidem stál za rozpadem koalice a rezignací Necida na post starosty města. Jeho nástupcem se stal sociální demokrat Komínek, místostarostou města byl zvolen dlouholetý člen ODS Vilém Lavický. Za spolupráci s nestraníky za KSČM byl Lavický vyloučen z řad ODS.

„Bývalý starosta Necid a jeho příznivci úplně „zabili“ rekonstrukci náměstí, minimálně do konce volebního období se nic nestane. Je to jako kdyby zabili vlastní dítě,“ řekl předseda velkomeziříčských lidovců Pavel Pešek.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna