Víme první: Chyba stavebního úřadu zastavila bourání Štefánikových kasáren

Chyba jihlavského stavebního úřadu zastavila záměr investora s výstavbou bytových domů s podzemním parkingem v areálu bývalých Štefánikových kasáren při křižovatce ulic 17. listopadu a Vrchlického (Na hliništi). Proti záměru demolice se už při úředním projednávání zvedla vlna nesouhlasu z řad obyvatel krajského města.

  foto: Jihlavské Listy

Štefánikova kasárna vznikla v roce 1887. Za jejich projektem tehdy stál architekt Franz Gruber. Původně byla kasárna pojmenována po jediném synovi císaře Františka Josefa I. a následníkovi trůnu, arciknížeti Rudolfovi. Po vyhlášení nezávislého Československa došlo k jejich přejmenování. Od této doby nesly jméno spoluzakladatele Československa Milana Rastislava Štefánika.

 

Procesní chyba

Jihlavský stavební úřad 17.12.2014 vyrozuměl veřejnou vyhláškou účastníky řízení o doplnění podkladů spisu a možnosti vyjádřit se k podkladům rozhodnutí v dané věci, že v tomto vyrozumění stanovil lhůtu 30 dnů (do 19.1.2015) pro vyvěšení na úřední desce a následně pak lhůtu 5 pracovních dnů k možnosti vyjádřit se k podkladům rozhodnutí, avšak již 12.1.2015 vydal územní rozhodnutí.

Na chybu upozornil jeden z účastníků řízení, který se odvolal ke stavebnímu úřadu Kraje Vysočina. Kraj Vysočina vyhověl odvolání a vrátil projednávání záměru investora na začátek.

Investorem a developerem projektu je akciová společnost PSJ, jedna z nejvýznamnějších českých stavebních firem a z hlediska obratu druhá největší firma v Kraji Vysočina.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna