VÍME PRVNÍ: ČSSD chystá pro Pelhřimov MHD zdarma!

Pelhřimov může být prvním městem na Vysočině s veřejnou dopravou zcela zdarma. „Nabídka MHD zdarma by platila úplně pro všechny občany i návštěvníky Pelhřimova, nejen pro školní děti a seniory. Je to jedno z volebních témat sociální demokracie,“ naznačil Bohumil Kovanda (ČSSD).

Bohumil KovandaKovanda v minulosti působil jako místostarosta města, v posledních volbách získal suverénně nejvyšší počet hlasů. Dnes Kovanda vede odbor školství na městském úřadě. Město Pelhřimov je všeobecně známé jako město rekordů a kuriozit. Veřejná doprava zdarma by podle Kovandy mohla být další kuriozitou, která podpoří pověst města.

„Kolik by to stálo? Muselo by se to spočítat, jde zhruba o sto dvacet tisíc korun měsíčně. Ročně by to vyšlo na částku kolem dvou milionů korun,“ řekl Kovanda.

Městská hromadná doprava je v Pelhřimově zdarma v červenci a srpnu jako nařízení Rady města. Důvodem zavedení bezplatného jízdného je snaha  ulehčit tíživé dopravní situaci v Pelhřimově, která se zkomplikovala v důsledku stavebních prací (výměna parovodního potrubí) v ulici Strachovská.

Je určitým politickým stylem vedení města Pelhřimova prodloužit na dobu neurčitou dopravní řešení, která byla původně jen krátkodobého charakteru. Například dočasné jednosměrky v centru města zůstanou natrvalo. A podobné to je i s veřejnou dopravou zdarma.

Zavedení MHD zdarma nijak nezkomplikuje plány Kraje Vysočina se zavedením projektu jednotné jízdenky ve Veřejné dopravě Vysočiny od roku 2020. „Ten objem je tak malý, že to nehraje žádnou roli,“ uvedl krajský radní pro dopravu Jan Hyliš (ČSSD).

Kompletní volební program ČSSD Pelhřimov teprve plánuje zveřejnit, nicméně návrh veřejné dopravy zdarma se volebním programu zcela jistě objeví.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna