VÍME PRVNÍ (DOKUMENT) Soud vystavil dva platební rozkazy městu Jihlavě jako dlužníkovi

Dlužníku, zaplať! Město Jihlava má vydané hned dva platební rozkazy pro dlužníky, který mu přikazuje zaplatit dlužnou částku městské obchodní společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace, kterou stoprocentně vlastní. Jenom za právní služby při vystavení platebních rozkazů by město Jihlava mělo zaplatit přes sto šedesát tisíc korun.

Úředníci jihlavské radnice odmítli před dvěma lety proplatit faktury měsrské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace vystavené jako vícepráce za služby městu Jihlava.

Vzápětí přilétlo na předsedu představenstva městské firmy a náměstka primátora Jaromíra Kalinu i ředitele firmy Jiřího Benáčka „soukromé“ trestní oznámení od úředníků jihlavské radnice. Trestní oznámení nepodával tajemník radnice Lubomír Dohnal jako nejvyšší úředník, ale sami úředníci. Trestní stíhání náměstka Kaliny i ředitele Benáčka bylo později Krajským státním zastupitelstvím zrušeno.

V platebním rozkazu soud  Statutárnímu městu Jihlava uložil, aby do patnácti dnů od doručení platebního rozkazu zaplatil žalobci uplatněnou pohledávku a náklady řízení, nebo aby v téže lhůtě podal tzv. odpor. O vydání odporu proti platebnímu rozkazu budou rozhodovat radní města Jihlavy. Odpor se podává u soudu, který platební rozkaz vydal, a v takovém případě se tím platební rozkaz automaticky zruší a soud nařídí ve věci jednání.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna