VÍME PRVNÍ: Ex-ministr a předseda KVV Vysočina Krčál (ČSSD) končí ve stranických funkcích

Petr KrčálKonec ve všech stranických funkcích! Exminista práce a sociálních věcí Petra Krčála znechutily politické události natolik, až se rozhodl skončit ve všech stranických funkcích. „Zůstanu pouze řadovým členem sociální demokracie,“ uvedl Petr Krčál.

Řízením chodu sociální demokracie na Vysočině se ujme na přechodnou dobu první místopředseda Libor Joukl.

„Krajské vedení vyjádřilo podporu setrvání Petra Krčála ve funkci, nicméně byl už rozhodnutý rezignovat. Celé krajské předsednictvo mu děkuje za odvedenou práci a přeje hodně zdraví a úspěchů v dalším životě,“ uvedl Libor Joukl.

Petr Krčál vypnul svou stránku na sociální síti a po té i svůj osobní profil.

„Budu se dál věnovat práci s mentálně postiženými, ti umí být vděční za každou pomoc,“ dodal Petr Krčál.

Reakce krajských politiků Vysočiny zjišťujeme.

„Beru pana Krčála jako kompetentního odborníka a to se tou záležitostí nemění. Je to jeho osobní rozhodnutí a blíže to komentovat nechci,“ uvedl poslanec a předseda KDU-ČSL Vysočina Vít Kaňkovský.

„Rozhodnuti pana Krčála chápu a přeji mu vše dobré v jeho budoucí práci,“ řekl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

„Je to velmi statečné rozhodnutí, které myslím nebylo potřeba. Sám dělám oponenta u bakalářských prací, vím že se toho mnoho nového vymyslet nedá. Student v podstatě skládá puzzle z různých zdrojů. Pana respektuji jako velkého odborníka na seniorskou a rodinnou politiku. V jeho případě nebyla rezignace potřeba, protože jde na rozdíl od paní Malé o uznávaného a respektovaného odborníka. Těším se na další spolupráci,“ řekl krajský předsedat Starostů a Nezávislích (STAN) Lukáš Vlček.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna