VÍME PRVNÍ: (FOTO) Primátor Chloupek podepsal v Polsku přátelskou smlouvu s městem Zgierz

Podepsáno! Úřad polského města Zgierz oznámil podepsání partnerské smlouvy s městem Jihlavou. Město Jihlava zatím nijak nekomentovalo podpis partnerské dohody v Polsku, podle fotografií z podpisu dohody doprovázel primátora Rudolfa Chloupka i náměstek Radek Popelka.

Podle mluvčí radnice ve městě Zgierz Renaty Korolewské zdůraznil jihlavský primátor Rudolf Chloupek podobný historický osud obou partnerských měst:  Nejen pokud jde o symbol ježka ve znaku, ale obě města mají kolem padesáti tisíc obyvatel. Oba přežili rozkvět a zhroucení textilního průmyslu.

Prezident města Zgierze Przemysław Staniszewski a primátor Jihlavy Rudolf Chloupek  spolu se svými zástupci podepsali příslušné dokumenty, podle kterých Jihlava a Zgierz města hodlají rozvíjet kulturní a sportovní výměnu. Rovněž se chystá výměna dobré praxe a úředních postupů v oblasti správy měst i podpora rozvoje místních podniků.

Prezident města Zgierze Przemysław Staniszewski spolu s primátorem Rudolfem Chloupkem představili po podpisu smlouvy i propagační kampaň s ježkem jako společným symbolem obou měst.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna