VÍME PRVNÍ: Jihlava doplní naučnou stezku Stará plovárna interaktivními prvky za sto tisíc

Statutární město Jihlava investovalo přes sto tisíc korun do modernizace naučné stezky Stará plovárna.

Už na jaře budou na na naučnou stezku umístěné nové interaktivní prvky (Věž poznání, Biotop rybník a louka, Otočné kolo strom). Magistrát města Jihlavy zatím neuvolnil k modernizaci naučné stezky žádné bližší informace, na tiskových konferencích města jsou povoleny jen dvě otázky na volné téma. Také jsou povoleny dvě otázky na každé z témat tiskové konference.

V roce 1844 nechal generál J. F. Kempen rozšířit původní rybník a dnešní vodní plocha Stará plovárna  posléze sloužila vojákům 8. pěšího pluku k výuce plavání. Roku 1854 přešla do majetku města, které nechalo okolí plovárny upravit – došlo k vybudování převlékacích kabinek a vznikla i dvojice prámů či bazénu pro děti a neplavce. V roce 1926 město otevřelo plovárnu U Českého mlýna na řece Jihlavě, což pro Starou plovárnu znamenalo postupný úpadek. Konec plovárny přišel s koncem druhé světové války. S horšící se kvalitou vody sloužila bývalá plovárna postupně jen rybářům, navíc se zanášela bahnem a zarůstala. Po revoluci se objevila řada snad o revitalizaci území, nikdy však neproběhla v takové míře, aby došlo k obnovení koupaliště. Dnes má plovárna plochu přibližně o polovinu menší než v dobách své největší slávy.

Naučná stezka Stará plovárna byla vybudována v roce 2013 s cílem seznámit návštěvníky s historií, vegetací a zvířenou této krásné lokality a upozornit na cenné součásti přírody, které se nachází sotva 15 minut od centra města.Naučnou stezkou Vás bude provázet SOVA – symbol moudrosti a učení.Celý okruh je dlouhý 1,1 km a je zde umístěna desítka informačních cedulí.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna