(FOTO) VÍME PRVNÍ: Jihlavské Vánoce na náměstí odstartuje rozsvícení stromu a koncert Ewy Farné

Vedení města Jihlavy už ví, jak bude vypadat letošní vánoční program na centrálním jihlavském náměstí.  Nemělo by se prvotně jednat o jarmark, ale o vytvoření místa pro setkávání lidí na Masarykově náměstí. Letošní vánoční jarmark a vánoční kulturní program by měl vytvořit pravou vánoční atmosféru krajského města.

Hned první vánoční neděli plánuje jihlavská radnice koncert zpěvačky Ewy Farné hned po rozsvícení vánočního stromu a výzdoby v ulicích centra města.

Akce firmy Bosch s názvem „Svařák“ je letos naplánována na sedmý prosinec. Dva dny bude firma Bosch stavět a posléze i dva dny demontovat vlastní pódium.

Vánoční jarmark pak začne deset dnů před Štědrým dnem a skončí dva dny před Štědrým dnem. Prodejci, kteří budou chtít prodávat na jihlavském náměstí i v době Vánoc si budou muset zajistit vlastní  prodejní stánky. I s potřebnými úředními povoleními k prodeji.

fb

Pro letošní vánoce naplánovali úředníci města i zhotovení desetimetrové kulturní zvoničky. Podle finančních možností města by mohlo centrum města ozdobit i zvláštní osvětlení. Instalace by proběhla začátkem prosince.

S větším kulturním programem se počítá v pátek 14. a 21. 12. 2018. I letos by měla proběhnout soutěž dětí „O nejkrásnější vánoční stromeček“.

Počítá se také s kulturním programem pro rodiny s dětmi, který bude zajištěn i v dalším předvánočních dnech (výtvarná dílna, promítání filmů pro děti).

Zatím nejasné jsou plány s kolem „ledové show“, která by mohla naznačovat záměr umístění mobilního kluziště přímo na náměstí.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna