VÍME PRVNÍ: Jihlavský Magistrát zaplatí výměnu výtahu v restauraci zastupitele Tomance

Sotva dosedl zakládající člen uskupení Forum Jihlava Evžen Zámek do funkce tajemníka Magistrátu, už plánuje Magistrát výměnu jídelního výtahu v prostorách Radniční restaurace. Nájemcem Radniční restaurace je zastupitel Miroslav Tomanec za Forum Jihlava.

Uskupení Forum Jihlava slouží Miroslavu Tomancovi jako nástroj k ovlivňování veřejného mínění.

„Pojďme se více bavit o tom, co v Jihlavě chceme a nechceme, na co se dávají a nedávají městské peníze. Co chceme a nechceme od úřadu. Forum Jihlava bude hlas lidí vyzdvihovat, ne potlačovat,“ znělo krédo Evžena Zámka pro místní volby před čtyřmi lety.

Evžen Zámek sliboval občanům Jihlavy zajistit vstřícnější Magistrát – k lidem, kteří něco vyřizují, je třeba přistupovat jako k zákazníkům. Vše, co nezakazuje zákon a týká se jednání samosprávy, budeme zveřejňovat na webu města (obdobně jako to dělá Kraj Vysočina). Také sliboval naučit úředníky opravit i jednu vadnou dlaždici, a ne jenom celý chodník za statisíce či miliony.

Podle mluvčího Magistrátu Radka Tulise jde o opravu městského majetku, který má někdo pronajatý.

„Výtah je v provozu více než dvacet let s a dosluhuje. Magistrát vypsal výběrové řízení na jeho opravu. Odhady nákladů nejsou milion korun, ale cca 250 tisíc korun, předpokládáme, že z výběrového řízení bude cena i nižší. Zadání rekonstrukce je v pravomoci vedoucího kanceláře tajemníka, která zodpovídá za správu budov magistrátu,“sdělil mluvčí Magistrátu Radek Tulis.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna