VÍME PRVNÍ: Konec megalomanství! Pelhřimov ruší výstavbu jezírka v Sadech

Město Pelhřimov podle informací Občasníku odstoupilo od smlouvy se stavební firmou VHS Vysočina na výstavbu zahradního jezírka v Sadech. Odstoupení od smlouvy podepsal starosta František Kučera (ČSSD) a místostarosta Ladislav Med (ODS). Jezírko mělo být vybudováno v městských sadech, jeho výstavbou se chlubila například radní Ivana Kociánová (více zde).

Výstavba jezírka měla stát pokladnu města tři sta padesát tisíc korun. Město Pelhřimov již dříve informovalo občany města o pozastavení výstavby:

sucho pampeliška„Výstavba okrasného jezírka v Městských sadech je z důvodu současné meteorologické situace s nedostatkem dešťových srážek a tedy i s nedostatkem spodní vody dočasně pozastavena. I přesto, že byl proveden hydrogeologický průzkum dané lokality, který potvrdil přítomnost spodní vody byly provedeny před vlastní realizací ještě sondy bagrem a bylo zjištěno, že hladina spodních vod je nízká. Do doby, než budou zlepšeny vodní poměry v uvedené lokalitě, město Pelhřimov stavbu jezírka pozastavilo, jelikož bere zřetel na možné negativní ovlivnění vodního režimu.“

Podle informací Občasníku není pozastavení výstavby otázkou dočasnou, ale trvalou. Stavba jezírka se nebude nikdy realizovat.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna