VÍME PRVNÍ: Magistrát Jihlavy obdržel petici obyvatel proti výstavbě popelnic, úředníci trvají na výstavbě

Obyvatelé domu v Nezvalově ulici nesouhlasí s vybudování kontejnerového hnízda popelnic v blízkosti svého domu. Na konci června zaslali na radnici petici.

O přijetí petice obyvatel zatím jihlavská radnice žádným způsobem neinformovala, ani tiskovou zprávou, ani vyjádřením na tiskové konferenci vedení města.

Témata tiskové konference po jednání radních města jsou přísně kontrolována úředníky jihlavské radnice.

Petice obyvatel Nezvalovy ulice žádá vedení města o zrušení záměru vybudování kontejnerového stání v blízkosti domu. V okolí je pouze jedno kontejnerové stání pro separovaný odpad, které je ovšem neustále přeplňováno. Jediné kontejnerové stání na separovaný odpad obsluhuje část ulic Nezvalova, Lidická kolonie a Znojemská.

Další kontejnerové stání úředníci města navrhli jako posílení nedostatečné kapacity současného kontejnerového stání. Původně bylo zamýšleno vybudovat kontejnerové stání v oblasti pásu zeleně na ulici Znojemská v blízkosti čerpací stanice.

Proti tomuto záměru se ovšem postavili úředníci z odboru rozvoje města, podle kterých je ulice Znojemská páteřní komunikací města a z estetických důvodů by zde neměly být umístěny kontejnery na tříděný odpad. Znojemská ulice je hlavním silničním spojením Jihlavy se Znojmem a  rakouskou Vídní.

Vyjádření Magistrátu města Jihlavy doplníme, pokud se je podaří získat.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna