VÍME PRVNÍ: Milicionář Pavlík má soudní rozsudek, hnutí ANO začne jednat o jeho osudu

PavlíkLidový milicionář a krajský lídr hnutí ANO na Vysočině Josef Pavlík už má k dispozici písemné vyhotovení rozsudku, kterým byly zamítnuty jeho soudní žaloby na server Občasník. Krajský lídr hnutí ANO zatajil před krajskými volbami své členství v KSČ i v její ozbrojené složce s názvem Lidové milice.

Prokázání neviny nebo Pavlíkovu rezignaci si kladla za podmínku svého setrvání v krajské koalici ODS. Náměstek Pavlík již dříve sdělil, že pokud se jeho členství v Lidových milicích prokáže, tak rezignuje.

„Písemný rozsudek jsem již četl,“ řekl senátor a předseda krajských zastupitelů ODS Miloš Vystrčil. Senátor Vystrčil potvrdil neměnný postoj ODS jako koaličního partnera.

O dalším osudu svého krajského lídra Josefa Pavlíka začne jednat i krajské vedení hnutí ANO. Zasedání krajského předsednictva hnutí ANO na Vysočině je naplánováno mezi vánoční svátky.

„My jsme demokratické hnutí. O situaci budeme jednat,“ řekl krajský předseda hnutí ANO Josef Kott.

K další politické podpoře zastupitelů ANO pro lidového milicionáře Pavlíka se krajští zastupitelé nechtějí příliš vyjadřovat. „Mám na to svůj názor, který chci nejdříve říci na zastupitelském klubu,“ řekla předsedkyně zastupitelského klubu hnutí ANO Lucie Vichrová.

Zatím není jasné, zda bude hnutí ANO riskovat rozpad krajské koalice na Vysočině další podporou svého lídra Pavlíka ve funkci náměstka hejtmana nebo dojde k personální výměně.

Nástupcem lidového milicionáře Pavlíka ve funkci náměstka hejtmana může být někdo z trojlístku zastupitelů Martin Kukla, Jiří Pokorný nebo Lucie Vichrová. Zastupitelé Kukla a Pokorný mají odpovídající ekonomické vzdělání, zastupitelka Vichrová je předsedkyní krajského zastupitelského klubu hnutí ANO.

Podle informací Občasníku má hnutí ANO vnitrostranické usnesení o Pavlíkově nástupci, kterým by měl být zastupitel Martin Kukla. Usnesení vzniklo v době zrodu krajské koalice krátce po volbách, kdy ODS jako koaliční partner podmínila vstup do krajské koalice podáním soudní žaloby.

Usnesení o Kuklovi jako nástupci Pavlíka může být hnutím ANO revokováno s přihlédnutím k aktuální politické situaci na Vysočině.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna