VÍME PRVNÍ: Na Apríla zavřou Brněnský most, pak i Jihlavský tunel

Nebude to Apríl! Kraj Vysočina stanovil zahájení uzavírky Brněnského mostu v Jihlavě na 1. duben 2018. Od tohoto data zhruba do konce roku začnou fungovat objízdné trasy v krajském městě.

Podle informací Občasníku navíc dojde i k dvoudenní údržbě jihlavského tunelu na severo-jižním obchvatu města. Pravidelnou údržbu objednalo Ředitelství silnic a dálnic jako vlastník komunikace.  Asi tři sta metrů dlouhý tunel je součástí obchvatu Jihlavy.

Motoristy tak čeká na konci léta několik velmi náročných dnů, kdy bude průjezd Jihlavou maximálně komplikovaný. Především uzavírka tunelu nasměruje tranzitní dopravu přímo do ulic města. Pravidelně při technologických uzavírkách z důvody údržby tunelu dochází ke kolapsům dopravy v ulicích města.

„Ve věci uzavírky Brněnského mostu bude město Jihlava komunikovat koordinovaně s Krajem Vysočina. V nejbližších dnech vyjde tisková zpráva, případně uspořádáme k tématu tiskovou konferenci. Další potřebné informace budeme postupně doplňovat,“ uvedl mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna