VÍME PRVNÍ: Náměstek Výborný (ČSSD) zrušil projektování trolejbusové trati „Jihlava-sever“, opozice překvapena

Náměstek jihlavského primátora Vratislav Výborný (ČSSD) zrušil veřejnou zakázku na rozšíření trolejbusové dopravy do průmyslové zóny. O veřejnou zakázku na projektování nové trolejbusové trati nebyl zájem. Předpokládaný objem zakázky byl pět milionů korun. Radní města Jihlavy budou rozhodovat o dalším postupu.

trolejbusPlány města Jihlavy na zahájení stavby v roce 2019 se tak posouvají nejméně o rok na rok 2020. Celá trať bude napájena z měnírny u zastávky Kronospan, a to v podobě zděné konstrukce bez sociálního a technického zázemí. Měnírna bude dálkově ovládána přes optický kabel vedoucí podél ulic Sokolovská a Pávovská.

Město Jihlava po konzultaci s krajským úřadem „Rozšíření trolejbusové dopravy Jihlava – sever“nepočítá  s nutností zjišťovacího řízení („velká EIA“), které průměrně trvá šestnáct měsíců, ale zjišťovací řízení bude ukončeno se závěrem, že záměr nebude dále posuzován podle zákona 100/2001 Sb. o posuzování vlivů na životní prostředí.

První projekt rozšíření trolejbusové dopravy „Jihlava-sever“ je z devadesátých let. Se zahájením výstavby se počítalo v roce 1992, doba výstavby byla plánována na osmnáct měsíců. Návratnost investice jedenadvacet let.  Pro novou trať se počítalo s nákupem čtyř nových trolejbusů.

„Jsem nepříjemně překvapen už samotným rozhodnutím o vypsání veřejné zakázky. Nepamatuji se, že by zastupitelstvo souhlasilo s vypsáním veřejné zakázky na projekční práce. Úkolem náměstka Výborného bylo analyzovat možné dopady na provoz MHD v Jihlavě a tuto analýzu předložit zastupitelům,“ prohlásil opoziční zastupitel David Beke.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna