VÍME PRVNÍ: Návrh primátorky na odvolání Kaliny (KDU-ČSL) neprošel!

Primátorka Karolína Koubová (Fórum) připravovala radním města návrh (více zde) na odvolání Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL) z funkce člena představenstva městské vodárenské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace (JVAK). Jenže návrh primátorky (dokument zde) podle informací Občasníku neprošel! Podle informací Občasníku se ani neprojednával.

Jaromír Kalina rezignoval v červnu na funkci náměstka primátorky, v srpnu odešli lidovci z koalice. Členem koalice zůstal jen nestraník Martin Laštovička jako pověřený zastupitel.

V srpnu byly ve vedení městské vodárenské společnosti JVAK spory mezi nově dosazeným předsedou představenstva Miroslavem Tomancem (Fórum) a Jaromírem Kalinou (KDU-ČSL) (více zde).

Před několika dny se konalo další kolo koaličního usmiřování mezi zbytkem koalice a zastupiteli KDU-ČSL. Na rozdíl od předchozích kol bylo na výsledek jednání vyhlášeno informační embargo (více zde).

Koaliční usmiřování provází i několik rezignací: Zastupitel Kodet rezignoval na funkci místopředsedy KDU-ČSL (více zde), zastupitel Miroslav Tomanec (Fórum) rezignoval na členství v Majetkové komisi města, kterou vede jako zastupitel ex-náměstek Jaromír Kalina (KDU-ČSL) (více zde).

Dva týdny před jednáním zastupitelstva chybí koalici jeden hlas pro získání většiny v zastupitelstvu města. Není jasné, zda tento jeden hlas koalice získá od jednoho ze dvou zastupitelů KDU-ČSL například výměnou za tichou podporu právě Jaromíra Kaliny v politických funkcích na radnici.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna