VÍME PRVNÍ: Oprava střechy jihlavského zimáku až za rok, nejdřív chlazení a elektřina

Nejdříve elektroinstalace a chlazení, pak výměna střechy. Prosincové zastupitelstvo města Jihlavy by mělo schvalovat harmonogram oprav stávající budovy Horáckého zimního stadionu. V roce 2018 by mělo dojít na rozvody elektřiny a opravu chlazení. Hlavní investice je pak plánována na rok 2019 – střecha.

zimni stadion

Horácký zimní stadion byl otevřen v roce 1956, zastřešení má z 60. let. Potřebuje už zásadní investice v řádu stovek milionů. Radnice dlouhodobě zvažuje několik variant řešení, od opravy přes stavbu multifunkční haly na stejném místě v centru po vybudování nového stadionu na kraji města.Koaliční smlouva politických stran ve vedení jihlavské radnice formuluje priority v oblasti sportu takto:

Sport – řešení rekonstrukce HZS, podpora spolků s volnočasovými aktivitami všech věkových kategorií, maximální využívání sportovišť, jejichž zřizovatelem je město, hledání sponzorů pro vrcholový sport, transparentní podmínky pronájmu městských sportovišť pro vrcholový sport.

Zdá se, že vedení města jde cestou nejnutnějších oprav „po částech“ a salámovou metodou. I když hokejoví příznivci očekávali zahájení generální rekonstrukce zimního stadionu. Nejnutnější opravy jen zpomalí chátrání hokejového stadionu v Jihlavě.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna