VÍME PRVNÍ: Pitnerova ulice? Zastupitelé budou rozhodovat o pojmenování ulice po hokejovém generálovi

Jednu z nových ulic na okraji města Jihlavy navrhuje její investor pojmenovat po legendárním hokejovém trenérovi Jaroslavu Pitnerovi. Podle informací Občasníku jsou ve hře i další jména osobností: Václav Havel, Evžen Plocek nebo architekt Koblasa.

Počátkem září bylo na investiční poradě vedení města dohodnuto pojmenování místním názvem „Nad Rybníkem“, ulice je rovnoběžná s ulicí Hybrálecká. Návrh musí schválit zastupitelé města.

logo Dukla

„Nikdo se na nic neptal. Je to pro mě nová informace,“ sdělil jednatel hokejové Dukly Jihlava Bedřich Ščerban.

„Ani Havel, ani Plocek. Bude se to jmenovat Pitnerova ulice,“ prohlásil rezolutně předseda Spolku fanoušků Dukly Jihlava Rostislav Krutiš.

Jaroslav Pitner je hokejovou legendou Jihlavy. V roce 1958 vystřídal Jiřího Antona kouče Dukly Jihlava a stal se na dlouhých čtyřiadvacet let hlavním trenérem Dukly. Žádný jiný trenér nevydržel tak dlouho v jednom v klubu.

Ne nadarmo se mu říkalo Hokejový generál, v klubu byl nejen trenérem ale i šéfem, velmi známé byly jeho tvrdé tréninky, kladl velký důraz na kondici a disciplínu všech hráčů. Vybudoval z Dukly Jihlava tým snů, přivedl do ní z Havlíčkova Brodu bratry Holíky a také obránce Jana Suchého, z Karlových Varů Jana Klapáče, Baluna z Hodonína, Jana Hrbatého z Prostějova. Většina těchto hráčů se uplatnila i v národním mužstvu.

V sezoně 1966/1967 poprvé vyhrála Dukla Jihlava titul mistra ligy. Duklu dovedl Pitner k osmi z celkových dvanácti titulů v lize.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna