VÍME PRVNÍ: Představenstvo PSJ poslalo stavební firmu do krachu!

PSJPředstavenstvo akciové společnosti PSJ v pondělí 10. září 2018 podalo u Krajského soudu v Brně vlastní insolvenční návrh. Informaci potvrdil mediální zástupce PSJ Roman Pařík.

Představenstvo PSJ tak na nezdařený záměr, který měl vést ke vstupu nového investora, resp. finančního partnera do společnosti a následně k její finanční stabilizaci. Ta byla nezbytná s ohledem na finanční ztráty, jež společnost utrpěla v posledních období na zakázkách v tuzemsku i v zahraničí.

Jednání o nalezení vhodného finančního partnera byla přes veškerou snahu představenstva neúspěšná. Proto představenstvo splnilo svou zákonnou povinnost a předmětný návrh soudu učinilo.

Společnost PSJ jako hlavní sponzor jihlavského fotbalu je v existenčních problémech, nedávno čelila návrhu na konkurs podaný občanem Ukrajiny (více zde). Do konkursu pak přistoupily další věřitelé (více zde a zde).

Fotbalový klub už v létě zahájil sbírku fanoušků „na cokoliv“, do které ředitel klubu přispěl stokorunou na svůj plat (více zde). Později přispěl i mluvčí klubu celkou tisícikorunou (více zde). Bezprostředně po jarním sestupu z nejvyšší soutěže klub posunul na konec léta splatnost faktur za užívání sportovního areálu (více zde).

Primátor Jihlavy Rudolf Chloupek už na dotaz Občasníku připustil, že není v silách města fotbalový klub finančně zachránit (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna