VÍME PRVNÍ: Přeprojektovat! Budoucí obchvat Jihlavy je v kolizi s lomem Rančířov

Trasa plánovaného jižního obchvatu města Jihlavy je ve střetu s bezpečnostním okruhem lomu Rančířov. Pokud by byl plánovaný obchvat Jihlavy realizován podle původních plánů, bylo by nutné  při každé trhací práci (odstřelu) v lomu Rančířov zcela zastavit dopravu na obchvatu města a silnici zcela vyklidit.

Na základě těchto zjištění je nezbytné koridor v úseku kolem lomu Rančířov posunout tak, aby nedocházelo ke střetu projektované vozovky s bezpečnostním okruhem lomu Rančířov.

Úsek budoucího koridoru obchvatu Jihlavy o délce asi jeden a půl kilometru se musí posunout asi o sto metrů blíže ke krajskému městu, aby osa koridoru  byla vedena mimo bezpečnostní okruh lomu Rančířov.

Podle informací Občasníku zvažoval Kraj Vysočina i stavbu silničního tunelu, který by motoristy ochránil před účinky trhacích prací v lomu. Varinata posunutí osy plánovaného obchvatu mimo bezpečnostní okruh lomu si vyžádá aktualizace Zásad územního rozvoje Kraje Vysočina a následně změnu územního plánu města Jihlavy.

Po silnici Pelhřimov-Jihlava-Brno projede Jihlavou přes dvacet dva tisíc vozidel celkem v obou směrech za 24 hodin, toho více než osmnáct set těžkých nákladních vozidel za 24 hodin. Tato vozidla by alespoň zčásti měla Jihlavu míjet po jižním obchvatu města.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna