VÍME PRVNÍ: Rantířov zažaluje jihlavský stavební úřad za nečinnost

Spor o výstavbu galvanovny v obci Rantířov nedaleko Jihlavy se opět vyhrocuje. Zastupitelstvo Rantířova jednomyslně odhlasovalo podání odvolání proti dodatečnému povolení stavby jihlavským stavebním úřadem.

Současně odhlasovali zastupitelé Rantířova podání soudní žaloby na nečinnost jihlavského stavebního úřadu při dodatečném povolení dalších staveb v areálu soukromé firmy.

Žaloba proti nečinnosti je druhem žaloby ve správním soudnictví. Může být využita až když byly bezvýsledně vyčerpány prostředky, které procesní předpis platný pro řízení u správního orgánu stanoví k jeho ochraně proti nečinnosti správního orgánu.

Rantířov se bude patrně žalobou domáhat, aby soud uložil  jihlavskému stavebnímu úřadu jako správnímu orgánu povinnost vydat rozhodnutí ve věci odstranění staveb postavených v areálu soukromé firmy.

Spor o dodatečné povolení stavby galvanovny může značně zkomplikovat záměry Rantířova s výstavbou obecní kanalizace. Pro výstavbu kanalizace obec nemá ani platné územní rozhodnutí, vyřizování stavebního povolení může zpozdit zpracování připomínek vlastníka galvanovny. Obec Rantířov už zvolnila tempo projektování a přípravy výstavby kanalizace s ohledem na očekávané budoucí spory.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna