VÍME PRVNÍ: Rantířov znovu zažaluje Krajský úřad Vysočiny

Zastupitelé obce Rantířov odhlasovali podání nové žaloby na Krajský úřad Kraje Vysočiny. Důvodem je dodatečné povolení přístavby jedné z hal v areálu místní firmy.

„Chceme, aby Krajský ůřad respektoval první rozsudek krajského soudu v Brně,“ uvedl starosta Rantířova Tomáš Novotný.

Krajský soud a po něm i Nejvyšší správní soud  plně souhlasili s názorem že stavební úřad v Jihlavě pochybil, pokud žádosti o dodatečné povolení pro stavbu „Automatická linka alkalického zinkování a černění a zneškodňovací stanice odpadních vod“ v areálu provozovny společnosti M-KOVO vyhověl, ačkoliv z provedených důkazů bylo zjevné, že stavba je rozporná s územním plánem obce Rantířov (více zde).

Protože uvedené pochybení nenapravil žalovaný Krajský úřad Kraje Vysočina, byla po právu rozhodnutí Krajského úřadu Vysočina i stavebního úřadu Jihlava krajským soudem zrušena.

Rantířovu nyní vadí vstřícný přístup jihlavských i krajských úředníků ke stavbám. které podle názoru obce slouží jako zázemí pro rozšíření výroby v lokalitě vyčleněné územním plánem pro drobnou řemeslnou výrobu. Rozšíření výroby o automatickou linku na zinkování se zneškodňovací stanicí odpadních vod už je podle názoru obce za hranicí definice pojmu „drobná řemeslná výroba“.


Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna